Příznaky těhotenství

První měsíc těhotenství Během prvního měsíce žena většinou ještě netuší, že je těhotná. Avšak některé ženy již nyný mohou pociťovat první příznaky těhotenství, jako např. zvýšenou citlivost prsů, únavu, častější močení, nevolnost, plynatost, nadýmání, zvláštní chutě, aj. Psychicky se žena může cítit jako před očekávanou menstruací (= podrážděnost, žena může být přecitlivělá, plačtivá)

Asi 14. den cyklu dochází k ovulaci- z  vaječníku se uvolňuje zralé vajíčko - v této době je možné oplodnění. Spermie mají schopnost rozpouštět vnější obal vajíčka a vniknout dovnitř. Jakmile jedna spermie vnikne do vajíčka, jeho povrch se stane pro další spermie nepropustným. Spermie mají schopnost přežít ve vejcovodu až 48 hodin.

Asi 4. den po oplodnění se vajíčko dostává do děložní dutiny. Během cesty do děložní dutiny se oplodněné vajíčko rozvinulo v  útvar, který se skládá asi ze stovky buněk. Tyto buňky mají dutý střed naplněný tekutinou. V této fázy je vajíčko ještě velmi malé na to, aby bylo spatřitelné okem. 

Koncem třetího týdne dochází k tzv. implantaci = oplodněné vajíčko se začne  zahnizďovat v děložní výstelce.  Když se vajíčko uchytí v děložní výstelce, proces oplodnění je u konce.

Na konci prvního měsíce je embryo ještě mnohem menší než zrnko rýže, ale již má hlavičku vybavenou otvírajícími se ústy, primitivní srdce a základy mozku.

zdroje : -Velká kniha o matce a dítěti, Elizabeth Fenwicková, vydal PERFECT a.s. 2003
              -Co čekat v radostném očekávání, H. Murkoffová, A.Eisenbergová,
             
S.Hathawayová, Vydal SLOVART s.r.o. v Praze  2004                           
Příznaky těhotenství - 1984326 -
Veškeré informace na tomto serveru jsou pouze obecného charakteru, jejich užívání je vždy na Vaši zodpovědnost.
Jakékoliv zdravotní problémy řešte se svým lékařem.
© www.miminka.net, provozováno na systému Shop5.cz

© www.miminka.net

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace